Prodej

Jak objednat?

Nabízíme k prodeji následující publikace. Objednat si je můžete na e-mailu sea-l@sea-l.cz.


Vietnamské pohádky

Vietnamské pohádky

99 kouzelných pohádek, bajek, mytologických příběhů a historických pověstí Vietů a dalších 9 z více než 60 etnických a národnostních menšin obývajících současný Vietnam. Nechte se unést do fantastického tajemného světa mocných duchů, nadpřirozených bytostí a podivných kouzel, kde nebešťané sestupují na zem a pozemšťané vystupují na nebesa, kde se lidé mění v květiny a zvířata a kde zvířata vedou spory s bohy, kde bohatství neváží víc než ctnost a kde dobro dojde odměny a zlo trestu.

Sebrali a přeložili Iva Klinderová Zbořilová a Odolen Klindera. Jedná se o nové a upravené vydání stejnojmenné knihy z roku 1974; podrobněji ZDE.

Ilustrace Helena Wernischová. Vydal Paper Jam v roce 2022.

Prodejní cena: 465 Kč (vč. DPH)


Tématické sešity Muzea hl. m. Prahy

Tématické sešity Muzea hl. m. Prahy

V rámci ojedinělé sady osmi tématických sešitů, sepsaných a vydaných při příležitosti výstavy Vietnam v Praze, se mohou zájemci seznámit s různými aspekty vietnamské kultury v nejširším slova smyslu (včetně kuchyně), a také s historií vietnamské komunity v Praze.

Autory jednotlivých sešitů jsou vesměs vystudovaní vietnamisté nebo odborníci zabývající se Vietnamem a vietnamskou menšinou dlouhodobě. Zde jsou témata:

Historie vietnamské keramiky (M. Strašáková)
Náboženství ve Vietnamu (J. Ičo)
Řemeslo a umění laku ve Vietnamu (K. Vohradníková)
Vietnamská komunita v Praze (Š. Martínková)
Vietnamská kuchyně (J. Kocourek)
Vietnamské divadlo (K. Vohradníková)
Vietnamský lunární Nový rok (E. Pechová)
Vietnamština – jazyk na protipólu (I. Vasiljev)

 

Jednotlivé sešity mají v průměru 40 stran a každý stojí 30 Kč (vč. DPH).
Celá sada sešitů je za 200 Kč (vč. DPH).


Základy komunikace v češtině - Giao tiếp bằng tiếng Séc

Základy komunikace v češtině - Giao tiếp bằng tiếng Séc

Mgr. Jiří Kocourek a Ing. Tran Van Sang: Základy komunikace v českém jazyce pro vietnamské mluvčí. Giao tiếp bằng tiếng Séc. Praha 2015, 210 stran.

Cílem Základů komunikace v českém jazyce je, aby vietnamští čtenáři začali být schopni samostatně sestavovat věty v češtině nejen na základě paměťového učení. Nedílnou součástí výuky související s touto učebnicí jsou výuková videa obsahující fonetická cvičení, praktické ukázky, řešení cvičení apod. Spolu s těmito výukovými videi by materiál měl vést k tomu, aby se posluchač neostýchal komunikovat v českém jazyce, dokázal si sám rozšiřovat slovní zásobu a připravit se na zkoušku úrovně A1. Autoři zároveň očekávají, že materiál a videa přispějí k tomu, aby posluchač získal základní potenciál každodenní komunikace.

 

Prodejní cena učebnice: 550 Kč (vč. DPH).


Základy komunikace v češtině - Giao tiếp bằng tiếng Séc 2. díl

Základy komunikace v češtině - Giao tiếp bằng tiếng Séc 2. díl

Mgr. Jiří Kocourek a Ing. Tran Van Sang: Základy komunikace v českém jazyce pro vietnamské mluvčí. Giao tiếp bằng tiếng Séc. 2. díl Praha 2017, 231 stran.

Cílem druhého dílu Základů komunikace v českém jazyce je, aby si vietnamští čtenáři rozšířili slovní zásobu v důležitých tématech života (orientace ve městě, kuchyně, návštěva lékaře a úřadů, psaní inzerátu, koupě zboží a služeb, poznávání české historie, bydlení apod. Získají zde také další poznatky z gramatiky. Druhý díl by měl čtenáře navádět již k vyššímu stupni dovednosti samostudia. Kniha zhruba odpovídá úrovni nižší A2.

 

Prodejní cena učebnice: 550 Kč (vč. DPH).


Česko-vietnamský výkladový slovník

Česko-vietnamský výkladový slovník

Ivo Vasiljev, Nguyễn Quyết Tiến: Đại từ điển giáo khoa Séc-Việt - Velký učební česko-vietnamský slovník. Vydal: Fornica Graphics, s. r. o, Sokolov Vyd. 1.

1. díl (632 stran, bez gramatické přílohy 568, A-G)
2. díl (693 stran, H-K)
3. díl (927 stran, K-O)
4. díl (797 stran, P-Ř)

5. díl (744 stran, U-T)

6. díl (760 stran, V-Ž)

 

Prodejní cena každého dílu 650 Kč (vč. DPH), prodejní cena celé sady 3 500 Kč (vč. DPH).


Česko-vietnamská gramatika v kostce

Česko-vietnamská gramatika v kostce

Lída Holá, Pavla Bořilová: Tóm tắt ngữ pháp tiếng Séc - Česká gramatika v kostce - vietnamská verze. Jazyková spolupráce: Nguyễn Bảo Ngọc, Jiří Kocourek. Vydal: Akropolis, Praha 2010.

Jednoduchý přehled nejdůležitějších gramatických jevů je určen zejména začátečníkům a středně pokročilým studentům češtiny jako cizího jazyka. Slouží k rychlé orientaci a pomáhá ubránit se strachu ze změn českých koncovek a z časování českých sloves.

Čtyřstránková brožurka se nadto snaží vidět český jazyk očima cizince, resp. Vietnamce a postihnout ty jevy, které cizojazyčný mluvčí vnímá a potřebuje.

Formát o něco větší než A4, tištěno na oboustranně laminované křídě.

 

Prodejní cena: 60 Kč (vč. DPH)


DVD s filmem Malá Hanoj

DVD s filmem Malá Hanoj

Působivý časosběrný dokument Malá Hanoj mladé režisérky Martiny Sakové, s podtitulem Láska, dřina, karaoke, realizovaný v koprodukci HBO Europe a společností Projector 23 a FilmFrame, se soustřeďuje na vietnamskou komunitu v posttotalitních Čechách. Protagonistkami kroniky jsou dvě nerozlučné přítelkyně, jež původně pracovaly na tržišti v Dubí u Teplic, na nechvalně proslulé silnici E55. V úvodní epizodě - natočené v zimě roku 2005 - prodávají levné zboží německým turistům. Další kapitoly chronologicky sestaveného svědectví sledují, jak se vyrovnávají s hospodářskou krizí i s vlastními klopotnými osudy. Činorodé dívky musí čelit poklesu kšeftů, způsobeném otevřením nové dálnice do Drážďan. V rozmezí více než šesti let sledujeme kroky, které tyto dvě nejlepší kamarádky podniknou, aby si v Evropě vytvořily nový domov a perspektivu. Film měl premiéru v dubnu 2013 v Teplicích a není dostupný volně ke stažení. Film obsahuje vietnamské a anglické titulky.

 

Prodejní cena DVD: 150 Kč (vč. DPH).


DVD s filmy Martina Ryšavého

DVD s filmy Martina Ryšavého

Režisér Martin Ryšavý - společně se svým filmovým štábem a ve spolupráci s Klubem Hanoi - natočil tři celovečerní dokumenty s vietnamskou tématikou: 

Kdo mě naučí půl znaku
Země snů (oceněn Cenou Pavla Kouteckého za nejlepší dokumentární film 2010)
Banánové děti.

Všechny filmy obsahují vietnamské a anglické titulky.

 

Prodejní cena 1 DVD: Kdo mě naučí půl znaku 50 Kč (vč. DPH)
Prodejní cena 1 DVD: Banánové děti & Země snů 50 Kč (vč. DPH)


Fotografie Juraje Gažovčiaka

Fotografie Juraje Gažovčiaka

Nabízené fotografie naleznete v naší fotogalerii, k prodeji jsou o rozměru 66 x 53 cm - zapaspartované, zalaminované a zarámované v černých rámech. Protože je použita laminace, jsou fotografie lehké.

Vhodné jsou jako velmi pěkná dekorace domů i do firem či asijských restaurací aj.

 

Cena za 1 adjustovanou fotografii je 1 210 Kč, při koupi celé kolekce činí cena za 1 fotografii 880 Kč (vč. DPH).