Články

(Filtrováno dle kategorie: Aktuality a zajímavosti) - Odebrat filtr

Adaptačně-integrační kurzy – povinná novinka pro cizince

Následující řádky čerpají z článku Odboru azylové a migrační politiky MV ČR, zveřejněného 25. 1. 2021 na webových stránkách MV ČR pod odkazem: https://www.mvcr.cz/clanek/adaptacne-integracni-kurzy.aspx
Více

Rok Buvola 2021

Vstupujeme do roku Buvola, roku píle a pracovitosti. Ale všem moc přejeme i zasloužený oddech, uvolnění a dobrou náladu!
Více

Vietnamská klasika ve Dvou hostinách

Nakladatelství Karolinum se zhostilo vydání knihy Dvě hostiny, která představuje dva výrazné spisovatele počátků vietnamské prózy. Nguyen Cong Hoan (1903-1977) a Nam Cao (1917-51) patří mezi průkopnické autory, jejichž dílo zůstává ve Vietnamu dodnes populární a zároveň se o něm povinně učí ve školách. Oba prozaici vynikli především v psaní realisticky zaměřených povídek.
Více

Vietnamský večer U Kaštanu

Vietnamský večer U Kaštanu

Ve čtvrtek 24. září se v Praze, konkrétně v prostorách břevnovského hostince U Kaštanu, uskutečnil nenápadný "vietnamsko-český festival" Země dětství. Večer věnovaný vietnamské literatuře, hudbě /a filmu/ uspořádala kulturní revue Babylon.
Více

Vietnamská komunita v ČR a Vietnam v éře wuchanského koronaviru

Třebaže v naší společnosti projevilo tváří v tvář koronavirové hrozbě mnoho lidí aktivní solidárnost a někdy i obětavost, přesto si nelze nepovšimnout, že vietnamská komunita v těchto aktivitách patří k nejčilejším. A také samotný Vietnam je dnes v poskytování zdravotnické pomoci jiným zemím velmi aktivní.
Více